]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Світ // П'ятниця, 6 cічня 2017 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Британія планує створити лазерну зброю до 2019 року

час публікації: 6 cічня 2017 р., 07:06
останнє оновлення: 6 cічня 2017 р., 10:05
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Міністерство оборони Великої Британії уклало контракт на суму 30 млн фунтів (37 млн доларів) для створення прототипу лазерної зброї. Про це повідомляє ВВС-Russian.

Мета розробки такого прототипу полягає в тому, щоб зрозуміти, чи може технологія "спрямованої енергії" дати перевагу збройним силам. Демонстрація системи планується на 2019 рік.

Контракт укладено відразу з кількома європейськими оборонними компаніями, які будуть працювати над новою технологією спільно.

Оцінювати прототип будуть по тому, як точно він зможе обирати й відстежувати цілі на різних відстанях і в різних погодних умовах - на суші і над водою.

Як пояснює Пітер Купер з британської Оборонної науково-технічної лабораторії (DSTL), у проекті "використовуються інноваційні дослідження з метою зрозуміти потенціал технології потужних лазерів".

За його словами, ця технологія може виявитися більш ефективною відповіддю на нові загрози, з якими можуть зіткнутися збройні сили Великої Британії.

Міністерство оборони вело переговори за контрактом з оборонним консорціумом, який називається UK Dragonfire, кілька місяців, і зараз формально оголосив, що тендер виграв саме він.

Представник британського Міністерства оборони повідомив ВВС, що прототип розробляється не з метою дати відсіч якійсь конкретній загрозі, а щоб оцінити, чи може такий тип зброї підвищити ефективність збройних сил.

Армія США експериментує з лазерами високої потужності вже кілька десятиліть. Проте донедавна через різні технічні труднощі застосовувати їх в реальних боях було неможливо.

Тимчасом одна бойова лазерна установка під назвою Laws надійшла на озброєння Військово-морського флоту США і в 2014 була встановлена на кораблі USS Ponce, що перебував у Перській затоці.

Цим лазером було знищено цілі на невеликому судні, яке з великою швидкістю наближалося до корабля, а також збито невеликий дрон у небі.

За словами Харіет Болдуїн, співробітниці міністерства, що відповідає за оборонні закупівлі, саме завдяки по-справжньому інноваційним проектам, таким як створення бойової лазерної установки високої потужності, "наша країна буде на крок попереду інших".

Якщо випробування пройдуть успішно, перші лазерні гармати можуть надійти на службу британської армії в середині 2020-х років.

У консорціум UK Dragonfire входять компанії MBDA, Qinetiq, Leonardo-Finmeccanica GKN, Arke, BAE Systems і Marshall ADG.

Нагадаємо, в серпні 2016 року повідомлялося про перші випадки застосування лазерної зброї російською армією.

facebook

Посилання по темі:


Китайські науковці створили водонепроникний і вогнетривкий папір
// NEWSru.ua // Світ // 5 cічня 2017 р.


Україна обійшла Росію в ракетному озброєнні
// NEWSru.ua // Україна // 30 грудня 2016 р.


Науковці винайшли дисплей без пікселів
// NEWSru.ua // Світ // 16 грудня 2016 р.


NASA показало харчі астронавтів корабля Orion
// NEWSru.ua // Світ // 25 листопада 2016 р.


Швеція побудує супертихі підводні човни
// NEWSru.ua // Світ // 17 вересня 2015 р.


Британія підняла винищувачі для супроводу російських бомбардувальників біля Шотландії
// NEWSru.ua // Світ // 14 травня 2015 р.Остання новина NEWSru.ua – 17:01
Охочі вступити на магістратуру з права з 2017 року складатимуть ЗНО
// Україна


]]>
]]>
Понеділок, 16 cічня 2017 р.  

Остання новина – 17:01


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017