]]>
]]>
NEWSru.ua // Авторські колонки // Середа, 14 грудня 2016 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Між Україною та Москвою

час публікації: 14 грудня 2016 р., 14:13
останнє оновлення: 14 грудня 2016 р., 23:02
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Лариса Волошина

Для Європи український безвіз - це вибір між Україною та Москвою, між додержуванням європейських цінностей та порожнім їх декларуванням.

Розгляд скасування короткострокових віз до ЄС для громадян України знову відкладається. На сайті Європейського парламенту з'явився оновлений прогноз щодо дати розгляду українського питання - планується, що це відбудеться 1 лютого 2017 року. Хоча раніше датою розгляду українського безвізу вказували 18 січня. Прикметно, що питання скасування віз для громадян України планувалося розглядати разом з безвізом для громадян Грузії. І ось для Грузії, як повідомляє сайт Європейського парламенту, дата розгляду і досі залишається 18 січня, а для України… А в Україні війна. І це прекрасно розуміють всі, від кого нині залежить ухвалення остаточного рішення.

Навколо питання українського безвізу відбувається кілька паралельних процесів. По-перше, можливість їздити в Європу, оминаючи принизливі процедури отримання віз, у самій України довгий час подавалася чи не винагородою "за мужність та героїзм". Багато хто з українських спікерів запевняв співвітчизників, що раз Україна довела свою вірність європейським цінностям на Майдані та в нелегкому протистоянні з російською навалою, то питання отримання нею безвізу є визнанням Європою української європейської ідентичності. Насправді це не так. Україна і її прагнення бути європейською державою до процесів усередині Європи не мають жодного стосунку. Нездатність ухвалити рішення щодо України, після того як були виконані всі європейські вимоги, свідчить про кризу європейської ідентичності в самій Європі. Наша ж країна стала заручницею цих внутрішніх європейських процесів.

По-друге, представники української влади зробили безвіз своїм політичним гаслом. Скільки разів президент проголошував дату надання безвізу так, наче це його особистий політичний здобуток? Намагаючись записати собі в актив відкриття для українців європейських кордонів, українська влада сама загнала себе в глухий кут, вибратися з якого стає дедалі важче. Є ще один доволі помітний "безвізовий дискурс". Проросійські сили використовують затягування з наданням Україні безвізу, аби вкотре розказати українцям, що в Європі "їх ніхто не чекає". Мовляв, "даремно стояв Майдан".

І тут ми підходимо до ще одного аспекту політичних ігор навколо безвізового процесу. Щоразу, коли європейські бюрократи затягують надання Україні безвізового режиму, всередині України це роздмухується як особиста поразка президента та його команди. Ми вже чули, що у всьому винна корупція або повільний рух українських реформ. Безвіз навмисно пов'язують з внутрішньоукраїнськими питаннями, які до нього ніяк не стосуються. А потім, в разі чергової відмови, все це перетворюється на доказ неспроможності президента бути на чолі держави в такий складний час.

Якщо в Україні тема безвізу використовується як аргументу для політичної боротьби, то і всередині Європи теж немає консолідованої готовності виконати технічні процедури. Попри те, що багато хто з європейських політиків наголошує, що Україна виконала всі умови і має отримати безвіз, щоразу знаходяться чергові причини відкласти розгляд цього питання. Європа виявилася неготовою дотримуватися власних процедур щодо України, через побоювання бути втягнутою в українсько-російський конфлікт. Хай що б казали нам європейські політики, вони прекрасно розуміють, що надання Україні безвізу викличе роздратування Москви. Тому затягування – це радше сигнал Путіну, а не Україні. Про те, що Європа визнає сферу російських інтересів, та готова "бути обережною".

Хоч як би там було, питання скасування короткострокових віз для українців вкрай політизовано. Це не йде на користь Україні. Тут треба розуміти, що ані українська влада, ані держава, ані єврооптимісти з європесимістами не мають до остаточного його ухвалення жодного стосунку. Вирішувати проблему доведеться європейцям. Причому саме в політичній площині. Тому що жодних підстав для відмови або затягування надання Україні безвізу з технічних причин у Об'єднаної Європи вже не залишилося.

Для Європи український безвіз - це вибір між Україною та Москвою, між додержуванням європейських цінностей та порожнім їх декларуванням. Для України ж безвіз з Європою - це тільки крок обраним курсом "подалі від Росії". І перше, що ми маємо зробити на цьому шляху, – припинити політичні ігри на українських цивілізаційних процесах. Хоча б всередині країни.

facebook

Посилання по темі:


Зеркаль про затягування ратифікації асоціації Україна-ЄС: це сприймається як зрада
// NEWSru.ua // Україна // 14 грудня 2016 р.


Україна проводить безпрецедентні реформи – доповідь ЄК та Зовнішньої дипломатичної служби ЄС
// NEWSru.ua // Україна // 13 грудня 2016 р.


ЗМІ: Нідерланди пригрозили зірвати ратифікацію Асоціації Україна-ЄС
// NEWSru.ua // Україна // 9 грудня 2016 р.


Клімкін розповів, коли ЄП затвердить "безвіз" для України
// NEWSru.ua // Україна // 9 грудня 2016 р.


Єврокомітети схвалили механізм тимчасового призупинення "безвізу". На черзі - голосування в ЄП і Раді ЄС
// NEWSru.ua // Україна // 8 грудня 2016 р.


Саміт Україна-ЄС: Порошенко заявив про взаєморозуміння по всіх пунктах
// NEWSru.ua // Україна // 24 листопада 2016 р.


Постпреди країн ЄС погодили безвіз для України, слово за Європарламентом
// NEWSru.ua // Україна // 17 листопада 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 20:42
У Дніпрі відкрили внутрішню експозицію першого в Україні Музею АТО
// Культура


]]>
]]>
Понеділок, 23 cічня 2017 р.  

Остання новина – 20:42


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017