]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Економіка // Середа, 11 cічня 2017 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

У Давосі назвали основні світові ризики 2017 року: негода, міграція, тероризм

час публікації: 11 cічня 2017 р., 19:36
останнє оновлення: 11 cічня 2017 р., 23:14
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Провідними ризиками для людства у 2017 році експерти Світового економічного форуму назвали екстремальні погодні явища, вимушену масову міграцію й терористичні атаки, передає BBC.

Щорічна доповідь про світові ризики була представлена на зустрічі неурядової організації у Давосі.

До п'ятірки ризиків, ймовірність яких оцінюється як висока, автори доповіді також внесли природні катастрофи й великі шахрайства, пов'язані з маніпуляціями із базами даних.

За останній рік п'ятірка найбільш ймовірних ризиків змінилася. 2016 року експерти ВЕФ ставили на перше місце у списку потенційних небезпек широкомасштабну міграцію, а терористичних нападів взагалі не було в першій п'ятірці, їхнє місце займали "міждержавні конфлікти з регіональними наслідками".

У список також увійшли кібератаки, незаконна торгівля (у тому числі зброєю, радіоактивними речовинами, наркотиками, товарами, обіг яких заборонений або обмежений), міждержавні конфлікти й провали урядів.

Потенційними небезпеками, які в разі реалізації матимуть найбільш руйнівний ефект, експерти ВЕФ називають використання зброї масового ураження, екстремальні природні явища та природні катастрофи, водну й продовольчу кризу, а також безробіття.

У доповіді наводяться й різні довгострокові ризики, які з року в рік нікуди не зникають. Серед них - майнова нерівність, яке веде до соціальної і політичної поляризації та, як наслідок, до слабкого зростання економіки і уповільнення технологічного прогресу.

Невдоволення політичною ситуацією в багатьох країнах породило і зростання підтримки популістів. Як пишуть експерти Давосу, особливо яскраво це явище проявилося 2016 року.

Прикладами цієї небезпечної тенденції, на їхню думку, служать підсумки референдуму у Великій Британії, на якому більшість мешканців країни проголосували за вихід з ЄС, а також перемога на президентських виборах в США республіканця Дональда Трампа.

Експерти ВЕФ вважають, що зараз прийшов час замислитися з приводу реформування ринкового капіталізму.

Загалом вони пишуть про необхідність суспільних змін: багато людей, особливо старше покоління і найменш освічена частина населення, відчувають, що залишилися позаду і не встигають за суспільними змінами. Це призводить до соціальних конфліктів, а в майбутньому може породити безліч нових ризиків, пишуть експерти.

У ВЕФ пишуть також про необхідність зберегти систему глобального співробітництва, яка останнім часом погано працює на тлі сирійської та інших проблем.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, а також очільники Франції й ФРН Франсуа Олланд та Ангела Меркель цього року скасували свої раніше заплановані візити до Давосу.

facebook

Посилання по темі:


Трюдо, слідом за Меркель і Олландом, скасував поїздку в Давос – буде спілкуватися з громадянами
// NEWSru.ua // Економіка // 8 cічня 2017 р.


В АП відповіли Пінчуку: відмови від ЄС і НАТО не буде. ЗМІ: Порошенко не поїде на ланч мільярдера в Давосі
// NEWSru.ua // Україна // 5 cічня 2017 р.


СЕФ у 2017 році пройде без Меркель і Олланда, але з Сі Цзінпіном
// NEWSru.ua // Економіка // 3 cічня 2017 р.


Пінчук пропонує Україні відмовитись від ЄС і НАТО. Гопко: бізнесмен намагається догодити Кремлю
// NEWSru.ua // Україна // 30 грудня 2016 р.


Помер економіст та меценат Богдан Гаврилишин
// NEWSru.ua // Україна // 24 жовтня 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 23:05
"Зоря" підписала контракт на 2 роки з нападаючим збірної Вірменії Кадімяном
// Спорт


]]>
]]>
Понеділок, 16 cічня 2017 р.  

Остання новина – 23:05


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017