]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Преса // Середа, 11 cічня 2017 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

InoPressa. Кремлівські зв'язки Трампа: доказів немає, скандал є

час публікації: 11 cічня 2017 р., 13:51
останнє оновлення: 11 cічня 2017 р., 13:51
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій
Инопресса

Американська розвідка не перший місяць перевіряє твердження, що радники Трампа контактували з російськими агентами, але поки що нічого не підтверджує. Вибухонебезпечні твердження зібрав в єдине досьє екс-співробітник MI-6, а на днях про "компромат" доповіли Обамі і Трампу. BuzzFeed News зважився на скандальне рішення викласти 35-сторінковий PDF-файл з подробицями у відкритий доступ.

"За словами поінформованих джерел, розвідслужби США і ФБР витратили кілька місяців, намагаючись довести вибухонебезпечні твердження, які зібрав воєдино якийсь колишній співробітник однієї західної розвідки", - повідомляє The Wall Street Journal. За цими твердженнями, "агенти російського уряду вступили у всебічну змову з радниками виборчого штабу Дональда Трампа і співробітниками його кампанії".

Неперевірені твердження, в тому числі версія, що Росія має у своєму розпорядженні матеріали, придатні для шантажу Трампа, верхівка розвідки вважає досить важливими, щоб резюмувати їх у двосторінковому додатку до засекреченої доповіді про російські спроби вплинути на президентську кампанію у США, яку було представлено Трампу минулої п'ятниці, йдеться в статті.

Трамп відреагував у Twitter: "Підроблені новини - тотальне політичне полювання на відьом!"

За словами офіційних осіб, ту ж таки інформацію отримав і президент Обама.

У серії конфіденційних службових записок колишнього співробітника, зокрема, є заява, що повірений у справах Трампа Майкл Коен зустрічався з кремлівськими офіційними особами і обговорював, як організувати платежі готівкою для хакерів, які під керівництвом Москви діяли на шкоду президентській кампанії Хілларі Клінтон. "Офіційні особи сказали, що ФБР не знайшло доказів його [Коена] поїздки до Чехії, де нібито в серпні минулого року відбулася ця зустріч", - пише видання.

Сам Коен заявив в інтерв'ю, що жодних подібних зустрічей не було, а також що ні ФБР, ні інші американські відомства, ні Трамп ніколи не зв'язувалися з ним з таких питань.

За словами чиновника, близького до розслідування, відставний співробітник, що склав досьє, працює у приватній детективній компанії і його доповіді давно циркулюють в правоохоронних органах і розвідслужбах, а також у канцеляріях конгресменів і редакціях ЗМІ. Хоча американським відомствам не вдалося перевірити твердження, згаданий відставний співробітник має великий стаж роботи і зажив поваги у співробітників розвідслужб, повідомляє газета.

"До службових нотаток, що викликали гарячий інтерес, долучено твердження, що російські офіційні особи мають докази того, що Трамп вступав у статеві акти з повіями, і притримують цю інформацію про запас для потенційного шантажу", - пишуть автори матеріалу.

У вівторок увечері повний текст досьє було опубліковано в інтернеті.

"У дискусії про російське втручання в президентські вибори в США 2016 року - новий несподіваний поворот", - пише політичний оглядач Süddeutsche Zeitung Матіас Кольб: відразу кілька американських ЗМІ повідомили, що у Москви є нібито "компрометуючий матеріал на майбутнього президента Дональда Трампа".

За інформацією CNN, глави ФБР, ЦРУ і АНБ, а також голова Нацрозвідки США Джеймс Клеппер поінформували про це минулого тижня і чинного, і майбутнього президентів. Обамі і Трампу на додаток до секретної доповіді про російські хакерські атаки на американські установи було передано двосторінковий документ, в якому йдеться про те, що "Москва ймовірно має інформацію про приватне життя і фінанси майбутнього американського президента".

За даними CNN, керівники чотирьох американських спецслужб вирішили додати ці дві сторінки, щоб "поінформувати майбутнього президента Трампа про чутки та звинувачення, які курсують про нього".

Дані, які, як кажуть, Росія збирала протягом останніх п'яти років, об'єднав у досьє колишній агент британської спецслужби MI-6 за дорученням внутрішньопартійних противників мільярдера під час передвиборної кампанії. Як пише газета The Guardian, "екс-агент, що працює вже кілька десятиліть у Росії і на пострадянському просторі, розжився на свою користь пречудовими зв'язками".

У компроматі, зазначає Кольб, містяться "досить вибухонебезпечні звинувачення". Зокрема, йдеться про те, що Кремль "надав Трампу матеріали на демократів і подружжя Клінтон. Натомість він сподівається шантажувати Трампа. Також там є різні висловлювання про сексуальне життя Трампа".

Автор статті називає скандальним рішення Buzzfeed News викласти PDF-файл з досі не підтвердженою інформацією про Трампа у відкритий доступ. Головний редактор сайту Бен Сміт аргументував це так: "В американців є право знати, які звинувачення курсують про майбутнього президента на самій верхівці".

"У вівторок медіаресурс BuzzFeed News опинився в центрі бурхливих дебатів з приводу журналістської етики після свого рішення опублікувати 35-сторінковий документ зі скандальними, але непідтвердженими звинуваченнями про зв'язки російського уряду та обраного президента Дональда Трампа", - пишуть журналісти The New York Times.

Співробітники розвідки недавно представили президенту Обамі і самому Трампу двосторінкове резюме тверджень, які містяться в досьє, повідомило агентство CNN у вівторок. Однак CNN відмовилося висвітлювати звинувачення, що містяться в ньому, наприклад твердження про таємну угоду між командою Трампа і російськими агентами, заявивши, що журналісти агентства "не можуть знайти незалежне підтвердження".

"Приблизно через годину сайт BuzzFeed, всупереч звичайній журналістській практиці, опублікував документ, в якому у всіх подробицях описуються непідтверджені звинувачення, про які згадувало CNN", - йдеться в статті.

Рішення BuzzFeed, крім безпосередніх політичних наслідків для обраного президента, безумовно, загострило запеклі дебати про роль і надійність традиційних ЗМІ в наш бурхливий інформаційний вік, пишуть автори статті.

"Особливий інтерес становить практика використання непідтвердженої інформації з анонімних джерел, що лежить в основі так званих фейкових новин - неправдивих чуток, які видаються за справжню журналістику", - підкреслює видання.

"Є таке редакторське кліше: "Нехай читачі вирішують самі". Найчастіше цю фразу вимовляють стосовно публічних суперечок про політику або знахідок, виявлених у результаті розслідувань, коли аргументи представлено і факти твердо встановлено, - пише фахівець з питань ЗМІ Ерік Вемпл у The Washington Post. - Сьогодні BuzzFeed застосував цей девіз у геть іншому контексті".

У статті з трьома паралельними сюжетними лініями журналісти новинного підрозділу популярного вебсайту опублікували низку голослівних заяв про Дональда Трампа і Росію, повідомляє автор. Описуються спроби російських чиновників культивувати популярність Трампа, а також наводяться матеріали, які дуже його компрометують.

"До честі BuzzFeed, видання на видному місці вказує, що "наведені звинувачення не перевірені і звіт містить помилки", - йдеться далі. - Погано те, якими мотивами сайт пояснює публікацію сумнівних заяв: BuzzFeed News публікує повний документ, щоб американці могли самі вирішити, як ставитися до заяв про обраного президента, які циркулюють на найвищому рівні американського уряду".

Так-так, коментує автор, американці можуть "самі вирішити" - якщо створять власні розвідувальні агентства і забезпечать високу концентрацію оперативників у Росії і Східній Європі.

Також на цю тему:

Сенатор Джон Маккейн передав у ФБР досьє, де стверджується, що у Трампа були таємні контакти з Росією (The Guardian)

Переклад Inopressa.ru

facebook

Посилання по темі:


У Кремлі назвали "нісенітницею" заяви про наявність компромату на Трампа
// NEWSru.ua // Світ // 11 cічня 2017 р.


Кандидат на пост глави Держдепу Тіллерсон заявить про небезпеку, що виходить від РФ, - ЗМІ
// NEWSru.ua // Світ // 11 cічня 2017 р.


11 січня. Огляд преси. План Трампа щодо Росії та України
// NEWSru.ua // Преса // 11 cічня 2017 р.


ЗМІ показали доповідь про компромат РФ на Трампа
// NEWSru.ua // Світ // 11 cічня 2017 р.


Американські сенатори представили законопроект з новими санкціями проти РФ
// NEWSru.ua // Світ // 10 cічня 2017 р.


У Конгресі США запропонували розслідувати кібератаки РФ за зразком терактів 11 вересня. Санкції можуть розширити
// NEWSru.ua // Світ // 10 cічня 2017 р.


InoPressa. Питання про путінських хакерів багато в чому повисли в повітрі
// NEWSru.ua // Преса // 10 cічня 2017 р.


Politico. Поки Трамп сумнівається в російському втручанні у вибори, республіканці-"яструби" готують нові санкції
// NEWSru.ua // Преса // 6 cічня 2017 р.


Байден заявив, що на хакерські атаки Росії США відповіли секретними операціями
// NEWSru.ua // Світ // 6 cічня 2017 р.


Сенатори США готують закон про нові санкції проти РФ
// NEWSru.ua // Світ // 5 cічня 2017 р.Остання новина NEWSru.ua – 23:05
"Зоря" підписала контракт на 2 роки з нападаючим збірної Вірменії Кадімяном
// Спорт


]]>
]]>
Понеділок, 16 cічня 2017 р.  

Остання новина – 23:05


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017