]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Україна // П'ятниця, 2 грудня 2016 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Подачу води на територію ОРЛО припинено через борги за електроенергію

час публікації: 2 грудня 2016 р., 14:17
останнє оновлення: 2 грудня 2016 р., 14:44
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

У Луганській області вчора, 1 грудня, через борги за електроенергію припинено електропостачання комунального підприємства "Попаснянський районний водоканал", який подавав воду в окремі райони Донецької та Луганської областей, що тимчасово не підконтрольні українській владі. Про це повідомили у прес-службі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

"Виходячи з наявної заборгованості ТОВ "Луганське енергетичне об’єднання" 1 грудня 2016 року знеструмило агрегати Петровської насосної станції 2-го підйому, якими здійснювалася подача води на територію ОРЛО (у напрямку Луганська) близько 10 тис. куб. м на добу", - йдеться в повідомленні.

За відомостями ОДА, комунальне підприємство "Попаснянський районний водоканал" є постачальником води для 80 тис. жителів області, які проживають на контрольованій українською владою території, а також близько 1,2 млн жителів Луганщини – на тимчасово окупованих територіях.

"Тобто, більше ніж 90% видобутої води підприємство постачає на тимчасово окуповану територію, але оплату за це не отримує. Внаслідок чого КП "Попаснянський районний водоканал" не має можливості розраховуватися за енергоносії, сплачувати заробітну плату, закуповувати витратні матеріали. Загальна сума витрат на здійснення господарської діяльності КП "Попаснянський районний водоканал" за рік сягає 242 млн грн, з них 230 млн грн – за поставлену на тимчасово окуповану територію України воду", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі ОДА наголосили, що протягом 2015-2016 років обласна влада виділяла кошти на підтримку Попаснянського водоканалу в обсязі 74,5 млн грн, але на сьогодні коштів з обласного бюджету для компенсації підприємству витрат за спожиту електричну енергію бракує.

"Враховуючи надзвичайну ситуацію із забезпеченням питною водою у регіоні, Міжнародний Комітет Червоного Хреста оплатив рахунки за електроенергію в розмірі 13,9 млн грн та планує оплатити залишок за листопад 2016 року. На сьогодні заборгованість КП "Попаснянський районний водоканал" перед ТОВ "Луганське енергетичне об’єднання" за спожиту електричну енергію становить близько 124 млн грн", - підкреслили в ОДА.

В ОДА зауважили, що з метою врегулювання цієї ситуації в рамках домовленостей тристоронньої контактної групи у Мінську для проведення розрахунків за поставлену воду на непідконтрольну українській владі територію створено ТОВ "Джерело нового життя".

25 серпня між КП "Попаснянський районний водоканал" та ТОВ "Джерело нового життя" укладено договір на послугу з централізованого питного водопостачання, відповідно до якого розрахунки повинні розпочатися з 4 вересня поточного року. Однак на 1 грудня жодного розрахунку не здійснено.

"Існує єдиний шлях поновлення водопостачання: та сторона повинна почати сплачувати за поставлену воду, яка була надана на непідконтрольну українській владі територію в повному обсязі. Така позиція абсолютна безвідповідальна саме перед луганчанами, які проживають там. Особи, що взяли на себе відповідальність за життя наших громадян на окупованих територіях, піддають їх небезпеці залишити без води у зимовий період. Починайте якомога скоріше виконувати умови договору, де прописаний механізм сплати", – наголосив заступник голови облВЦА Володимир Гуц.

Як повідомлялося, 23 листопада у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України поінформували, що понад 500 тис. жителів Луганської області можуть залишитися без води через несплату терористами "ЛНР" за водопостачання.

facebook

Посилання по темі:


Окупанти Луганщини не оплачують водопостачання: жителі можуть залишитися без води
// NEWSru.ua // Україна // 23 листопада 2016 р.


Бойовики "ЛНР" ходять по будинках і "вилучають" дітей у "неблагополучних батьків"
// NEWSru.ua // Україна // 17 листопада 2016 р.


У Мінську хочуть домогтися, щоб окупанти платили Києву за воду
// NEWSru.ua // Економіка // 3 листопада 2016 р.


Доля понад 4 тисяч дітей-сиріт з анексованого Криму залишається невідомою
// NEWSru.ua // Україна // 16 жовтня 2016 р.


Бойовики використовують "швидкі" для перевезення зброї
// NEWSru.ua // Україна // 28 травня 2014 р.Остання новина NEWSru.ua – 23:14
Сходження лавини в італійському Фаріндолі: рятувальники знайшли чотирьох загиблих
// Світ


]]>
]]>
Четвер, 19 cічня 2017 р.  

Остання новина – 23:14


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017