]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Україна // Вівторок, 10 cічня 2017 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Оприлюднені Савченко списки полонених – некоректні, заявив Тандіт

час публікації: 10 cічня 2017 р., 17:15
останнє оновлення: 10 cічня 2017 р., 23:14
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Списки полонених і зниклих безвісти, оприлюднені народним депутатом Надією Савченко, є некоректними.

Про це заявив у вівторок 10 січня радник голови СБУ Юрій Тандіт, повідомляє "Укрінформ".

"Ми вже зараз можемо говорити про те, що списки, надані на Facebook Надією Савченко, некоректні. У цих списках є повтори, декілька разів згадується одна і та сама особа. У списках є хлопці, яких ми офіційно вважаємо безвісти зниклими. В списках є і загиблі", - сказав він.

Тандіт не став давати оцінку діям Савченко (опублікування списків полонених), але зазначив, що тепер з'являться сили, які маніпулюватимуть списками.

"Я б не хотів зараз вдаватися в нюанси і ворожити на кавовій гущі, але вона (Савченко), на жаль, це зробила (опублікувала списки)", - сказав Тандіт.

Він також зазначив, що спілкувався з Савченко після опублікування списків, але не став коментувати розмову з нею. Тандіт зазначив, що він поставив питання Савченко про те, яким чином тепер опубліковані списки допоможуть вирішити питання звільнення заручників".

"...Зрозуміло, що є сили, які маніпулюватимуть цими даними і робитимуть все, щоб процес звільнення заручників було зрушено у нерозв'язання цього питання", - сказав представник СБУ.

Відповідаючи на запитання, яким чином Савченко отримала ці списки, Тандіт зазначив, що Савченко запевнила його по телефону, що списки їй передали волонтери.

"Я поки що не можу говорити все, але повірте, що є певні факти, які говорять, що не тільки волонтери передали їй ці списки", - сказав він.

Раніше народний депутат Надія Савченко опублікувала списки полонених у ОРДЛО і на території РФ та зниклих безвісти.

Нагадаємо, 7 січня радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт заявив, що публікація у відкритому доступі даних про утримуваних у полоні бойовиків ОРДЛО українців може нашкодити самим полоненим і їхнім родичам.

Тандіт додав, що СБУ проведе роз'яснювальну роботу з народним депутатом Надією Савченко, яка напередодні пообіцяла оприлюднити список полонених. "Не сумнівайтеся: ми обов'язково проведемо певну роботу в рамках чинного законодавства", - сказав він.

Він нагадав, що публікація персональної інформації обмежена українським законодавством, зокрема законом "Про захист персональних даних".

У заручниках на неконтрольованій Україною території утримують 110 осіб.

Українська сторона передала 15 осіб зі списку бойовиків у надії, що Росія розблокує процес звільнення 58 українських заручників, яких утримують на непідконтрольних територіях. Бойовики ОРДО спочатку заявили, що у відповідь на передачу Києвом 15 полонених нікого не віддадуть, проте пізніше передумали, й 27 грудня 2016 року відпустили двох полонених жінок Анжеліку Преснякову та Ольгу Сворак, як заявили керівники угруповань ОРДЛО, "заради депутата Надії Савченко" (так, наприклад, 23 грудня член гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко поінформувала, що питання про звільнення бойовиками заручників було знову зірвано).

27 грудня 2016 року представники угруповань "ДНР" та "ЛНР" заявили, що на двох готові повернути Україні 47 заручників в обмін на 690 підозрюваних в тероризмі громадян. Втім, варто звернути увагу, що раніше Савченко заявила про домовленість із бойовиками про обмін 226 затриманих на 52 українських бранців.

facebook

Посилання по темі:


МЗС вимагає від Росії негайного і безумовного звільнення усіх заручників
// NEWSru.ua // Україна // 29 грудня 2016 р.


Геращенко: бойовики штучно занижують кількість українських заручників
// NEWSru.ua // Україна // 28 грудня 2016 р.


ЗМІ: бойовики не знають, кого "звільнила" Савченко - московські куратори не роз'яснювали
// NEWSru.ua // Україна // 27 грудня 2016 р.


Геращенко розповіла, кого зі списку бойовиків можуть звільнити
// NEWSru.ua // Україна // 15 грудня 2016 р.


Савченко заявляє про домовленість з бойовиками про обмін 52 українських бранців на 226 затриманих
// NEWSru.ua // Україна // 14 грудня 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 08:58
У пікові січневі морози зламалися 10 швидкісних потягів
// Україна


]]>
]]>
Вівторок, 24 cічня 2017 р.  

Остання новина – 08:58


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017