]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Україна // Вівторок, 10 листопада 2015 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Бєларуський дисидент Василь Парфенков з батальйону "ОУН" отримав українське громадянство

час публікації: 10 листопада 2015 р., 21:59
останнє оновлення: 10 листопада 2015 р., 22:01
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Громадянин Бєларусі Василь Парфенков, котрий брав участь в АТО на Донбасі у складі добровольчого батальйону "ОУН", отримав українське громадянство, передає 10 листопада 2015 року в Facebook прес-служба батальйону.

"Перший з ОУНівців отримав громадянство... Парфенков, друг "Сябро" - постать доволі відома в Бєларусі, як завзятий борець з режимом Лукашенка. В Україні відзначився також як сміливий та дісциплінований вояк Добробату "ОУН". Добре воював у Пісках, два місяці тому був поранений, зараз на реабілітації", - повідомив командир "ОУН" Микола Коханівський.

За даними "Eurobelarus", згадане поранення "Сябро" отримав 13 вересня, відбиваючи лобову атаку російсько-терористичних військ. Українські військові і добровольці тоді вистояли, знищивши трьох бойовиків.

Парфенков - колишній білоруський політв'язень. Під час президентських виборів-2010 активно брав участь у громадянській кампанії "Кажи правду!", з 2011 до 2013 року неодноразово заарештовувався, відбував покарання у колоніях Орші, Барановичів, ЛТП у Світлогорську, СІЗО у Жодіно, колонії в Горках. Звільнений наприкінці 2014 року, незабаром після цього виїхав з дружиною й дитиною до Україні, де добровільно вирушив воювати у зону АТО.

Є лавреатом Бєларуської національної премії за захист прав людини імені Віктора Івашкевича в номінації "За особисту мужність".

Нагадаємо, що влітку 2014 року заступник голови Волинської обласної облради Ігор Гузь пропонував об'єднати численних білоруських добровольців, що воюють з путінськими військами на боці України, в бойове з'єднання "Пагоня". Бєларуська державна пропаганда відразу ж поспішила звинуватити бійців цього ще не існуючого тоді підрозділу в підготовці до захоплення влади у Республіці Білорусь.

facebook

Посилання по темі:


Лукашенко склав присягу президента
// NEWSru.ua // Світ // 6 листопада 2015 р.


Бєларуси обирають президента, для Лукашенка організували шикарний буфет, для новачків - подарунки
// NEWSru.ua // Світ // 11 жовтня 2015 р.


Нобелівська лауреатка з літератури розповіла про любов до України. Її вже привітав Порошенко, а Лукашенко розпорядився премією
// NEWSru.ua // Культура // 8 жовтня 2015 р.


У Києві відбулася акція - вимагали іноземцям-добровольцям надати українські паспорти
// NEWSru.ua // Україна // 28 серпня 2015 р.


Бєларусь перекинула на кордон з Україною додаткові війська та відпрацювала "відбиття нападу"
// NEWSru.ua // Світ // 5 червня 2015 р.Остання новина NEWSru.ua – 20:42
У Дніпрі відкрили внутрішню експозицію першого в Україні Музею АТО
// Культура


]]>
]]>
Понеділок, 23 cічня 2017 р.  

Остання новина – 20:42


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017