]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Україна // Вівторок, 16 серпня 2016 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

ЗНО з англійської мови у 2017 році ще не буде обов’язковим для випускників – УЦОЯО

час публікації: 16 серпня 2016 р., 14:56
останнє оновлення: 16 серпня 2016 р., 15:22
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Цього року кількість учасників ЗНО з англійської мови зросла, але наступного року цей предмет ще не буде обов’язковим для всіх випускників. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, підбиваючи підсумки проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації учасників тестування у 2016 році, передає УНІАН.

Цього року більшість випускників шкіл під час ЗНО отримали оцінки достатнього та високого рівнів з української мови
Найбільше учасників ЗНО не склали тестів з державної мови та історії України у Закарпатській, Чернівецькій і Рівненській областях

За даними УЦОЯО, порівняно з минулим роком, на 10% збільшилася кількість охочих проходити ЗНО з англійської мови, тоді як з деяких інших предметів показники реєстрації зменшилися, наприклад, з фізики на 30%.

Так, англійську для проходження ЗНО переважно обирали випускники з Києва (53,2%), Одеської (38,6%), Харківської (38,1%) областей, а найменше – у Чернівецькій (14,1%), Закарпатській (18,5%) та Рівненській (19,6%) областях.

На запитання, чи у 2017 році англійська мова стане обов’язковим предметом для усіх учасників ЗНО і чи входитиме до тесту аудіювання, Карандій зазначив, що ця тема ще обговорюватиметься у вересні. "Фактично, вже наказ Міністерства освіти про зовнішнє незалежне оцінювання 2017 року є підписаний", - сказав він і додав, що деталі буде повідомлено у вересні.

Водночас він додав, що "англійська мова не буде обов’язковою". "Але англійська мова, результати, буде зараховуватися як державна підсумкова атестація. Аудіювання наступного року не буде, планується, що аудіювання має бути запроваджено з 2018 року", - сказав директор УЦОЯО.

Цього року більшість випускників шкіл під час ЗНО отримали оцінки достатнього та високого рівнів з української мови

Більшість (55,7%) випускників загальноосвітніх навчальних закладів поточного року отримали оцінки достатнього та високого рівнів навчальних досягнень з української мови, 31,1% - середнього рівня, а 13,2% - початкового. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Вадим Карандій.

Говорячи про результати державної підсумкової атестації з української мови, Карандій зауважив, що результати є "досить високими".

Загалом же серед тих, хто проходив ДПА з української мови, математики та історії України у формі ЗНО, найкращі результати ДПА отримали випускники з Києва, Львівської, Тернопільської та Харківської областей.

Початковий та середній рівні навчальних досягнень переважають серед випускників Закарпатської та Чернівецької областей.

Говорячи про результати ДПА із математики та історії України, директор УЦОЯО нагадав, що серед учасників ЗНО 64% надали перевагу історії України і лише 36% - математиці. Математику обирали, передусім, випускники зі східних та південних регіонів України, а історію України – із західних.

З математики 46,5% учасників отримали оцінки достатнього та високого рівнів навчальних досягнень, а з історії України результати цих рівнів мають 35% випускників. Карандій підкреслив, що таким чином загальні показники ДПА з історії є нижчими і гіршими, ніж із математики.

Найкращі результати ЗНО з математики (від 160 до 200 балів) отримали учасники з Києва – 38,4% та Львівської області – 28%.

У лідерах за результатами з географії серед випускників 2016 року – Київ, Рівненська та Волинська області.

Водночас хімія – єдиний предмет, найвищі результати тестування з якого зафіксовано не в Києві, а у Львівській області: від 160 до 200 балів тут отримали 42% учасників, тоді як у столиці цей показник становить 32,3%, а у Волинській області – 30,3%.

У цілому достатній та високий рівні навчальних досягнень демонструють випускники міських загальноосвітніх навчальних закладів, а початковий та середній рівні переважають у навчальних закладах, що розташовані в селах.

Найбільше учасників ЗНО не склали тестів з державної мови та історії України у Закарпатській, Чернівецькій і Рівненській областях

Найбільший відсоток учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які не склали ЗНО з української мови і літератури та історії України, зафіксовано у Закарпатській (27,3% і 29,2%, відповідно), Чернівецькій (20,9% і 29,1%) та Рівненській (14,9% і 18,3%) областях. Про це під час прес-конференції в УНІАН повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Вадим Карандій.

"Якщо взяти математику, то у нас явними лідерами є Львів, Київ, Волинська область", - сказав він.

Водночас, за словами Карандія, найбільше учасників ЗНО не подолали пороговий бал "склав/не склав" з математики – у Чернівецькій (23,2%), Закарпатській (19,9%) та Житомирській (19,8%) областях.

З англійської мови не подолали пороговий бал – у Миколаївській (23,3%), Донецькій (22%), Одеській (19,7%) та Херсонській (19,7%) областях; з географії – у Закарпатській (7,4%), Одеській (6,2%) та Івано-Франківській (6,2%) областях.

З біології – у Закарпатській (14%), Миколаївській (12,3%) та Одеській (12%) областях; з фізики – у Сумській (23,5%), Житомирській (21,2%), Запорізькій (20,6%) та Кіровоградській (20,6%) областях; з хімії – у Миколаївській (17,6%), Кіровоградській (16,4%) та Херсонській (16,3%) областях.

Відповідаючи на запитання щодо того, з чим пов’язані низькі результати ЗНО з української мови у Закарпатській області, Карандій, зокрема, зауважив, що там є "потужний мовний фактор". За його словами, на Закарпатті найбільше жителів, порівняно з іншими регіонами, спілкуються мовами національних меншин.

Також директор УЦОЯО зазначив, що цього року до Центру було подано 5761 апеляційну заяву на результати тестів, що становить близько 0,3% загальної кількості тестів. Водночас у попередні роки цей показник сягав 0,7%.

Як повідомлялось, цього року для вступу до вищих навчальних закладів абітурієнти мали подати сертифікати ЗНО лише 2016 року. Кожен учасник ЗНО мав право скласти тести не більш як із 4 навчальних предметів. Загалом тестування проводилося з 12 предметів. Основна сесія ЗНО проходила з 5 травня до 17 червня, додаткова - з 14 червня до 4 липня.

facebook

Посилання по темі:


ЗНО-2016: найкраще майбутні студенти знають географію та іспанську мову, а найгірше - німецьку
// NEWSru.ua // Україна // 30 червня 2016 р.


Для кримських випускників відкрили реєстрацію на повторне ЗНО
// NEWSru.ua // Україна // 7 червня 2016 р.


ЗНО з російської обрали понад 2 тисячі абітурієнтів, з англійської - 85 тисяч
// NEWSru.ua // Україна // 3 червня 2016 р.


З 1 лютого можна реєструватися для участі в основній сесії ЗНО-2016
// NEWSru.ua // Україна // 28 грудня 2015 р.


Стали відомі дати проведення ЗНО в 2016 році
// NEWSru.ua // Україна // 23 жовтня 2015 р.


Квіт: із 2016 року Україна перейде на 12-річну шкільну освіту
// NEWSru.ua // Україна // 10 серпня 2015 р.Остання новина NEWSru.ua – 21:01
У Маріуполі двоє військових потрапили у ДТП, один загинув, другий - у важкому стані
// Україна


]]>
]]>
Субота, 21 cічня 2017 р.  

Остання новина – 21:01


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017