]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Україна // Понеділок, 17 жовтня 2016 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

У Польщі закликали недопустити нищення українських пам'ятників

час публікації: 17 жовтня 2016 р., 07:51
останнє оновлення: 17 жовтня 2016 р., 09:32
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Понад 70 представників польської інтелігенції звернулися до влади країни приділити особливу увагу проблемі знищення українських пам'ятників на польсько-українському прикордонні, ретельно розслідувати ці злочини і запобігти їх скоєнню в майбутньому. Про це йдеться у зверненні, зачитаному кількома представниками польської еліти на кладовищі села Верхрата Підкарпатського воєводства півдня Польщі, де на початку жовтня вандали знищили ще один український пам'ятник, повідомляє Укрінформ у Польщі.

"Дивлячись сьогодні на знищені могили у Верхраті та Монастирі, закликаємо: опам’ятаймося! Байдужість, як і мова ненависті, наповнені агресією написи на будинках, знищення надгробків, атакування людей, які йдуть у процесії, які моляться на могилах предків, нищать наш спільний дім, отруюють думки наших дітей, провокують конфлікти, в яких не буде переможців", - йдеться у зверненні.

Активісти звернулися до інтелігенції, органів влади, духовенства Польщі із закликом приділити увагу проблемі ненависті на національному підґрунті.

"Особливо звертаємося до інтелігенції, оскільки вони формують суспільну свідомість, а це означає, що вони відповідальні за неї. Звертаємося до влади і представників духовенства: очікуємо на вашу присутність у кожному місці, в якому буде знищено цвинтар, буде вибитим вікно у костелі, церкві, мечеті, синагозі. Ми не дозволимо, щоб звичайні у демократичному суспільстві суперечки, переносити на цвинтарі і до святинь, щоб ображали та атакували наших ближніх", - йдеться у зверненні.

У документі наголошується, що потрібно зробити усе можливе, щоб "ми не мусили стояти над могилами людей, які гинутимуть, оскільки буде занадто пізно, аби запобігти цьому".

"Схиляючись над могилами у Верхраті та Монастирі, просимо про вибачення і закликаємо: немає нашої згоди на нищення могил, цвинтарів, пам’ятників! Знаємо, що вони є частиною важкого минулого. У Польщі є увіковічнення з часів окупації, повстань, шведського потопу, двох світових воєн. А польською традицією є повага до померлих! Нехай спочивають у мирі", - йдеться у заяві.

Зазначається, що від початку російської агресії в Криму та на Донбасі сплюндровано, інколи по декілька разів, вісім українських пам'ятників, хрестів, у тому числі й могил. Відео з актів вандалізму публікувалися на каналі YouTube поляком, членом організації "Табір Великої Польщі" ( Давід Гудзєц - ред.), який зараз воює на боці проросійських сепаратистів на Донбасі.

Звернення підписали громадські діячі, політики, представники духовенства, культури, журналісти, представники неурядових організацій, зокрема екс-міністр закордонних справ Радослав Сікорський, колишній голова Конституційного суду Польщі Єжи Стемпень, лідер Комітету захисту демократії Матеуш Кійовський та багатьох інших.

Раніше Інститут національної пам'яті попросив Польщу відновити пошкоджені вандалами українські пам'ятники.

facebook

Посилання по темі:


Інститут національної пам'яті просить Польщу відновити пошкоджені вандалами українські пам'ятники
// NEWSru.ua // Україна // 11 жовтня 2016 р.


На півдні Польщі проросійські радикали зруйнували пам'ятник УПА
// NEWSru.ua // Україна // 10 жовтня 2016 р.


На Вінниччині відкрили меморіальний пам'ятник загиблим бійцям полку "Ягуар"
// NEWSru.ua // Україна // 7 вересня 2016 р.


Поки "ЛНРівці" промивали мізки підліткам за світлини з прапором України, у Луганську підірвали пам'ятник бойовикам
// NEWSru.ua // Україна // 1 вересня 2016 р.


На Тернопільщині встановили пам'ятник заробітчанам
// NEWSru.ua // Україна // 16 серпня 2016 р.


У Сімферополі пам'ятник Шевченку розфарбували в кольори українського прапора
// NEWSru.ua // Україна // 20 липня 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 17:01
Охочі вступити на магістратуру з права з 2017 року складатимуть ЗНО
// Україна


]]>
]]>
Понеділок, 16 cічня 2017 р.  

Остання новина – 17:01


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017