]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Україна // Вівторок, 27 грудня 2016 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Савченко презентувала свою громадську платформу "РУНА"

час публікації: 27 грудня 2016 р., 15:40
останнє оновлення: 27 грудня 2016 р., 16:26
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Позафракційний народний депутат України Надія Савченко представила громадську платформу "РУНА": рух, реформи, революція українського народу.

Презентація відбулася в рамках прес-конференції у Львові у вівторок 27 грудня, передає УНІАН.

"Сьогодні ми хочемо представити вам громадську платформу. Те, що я говорила: це не буде політичний проект. Партія – це лише механізм, вона в нас з’явиться тоді, коли це буде потрібно", – сказала Савченко і додала, що "на даний час це просто природне об’єднання людей, які чують саму суть, саму ідею, а не якісь гасла і якийсь популізм".

Представляючи громадську платформу "РУНА", Савченко зазначила, що "це рух українського народу: активних, мислячих українців".

Парламентар пояснила, що під час презентації буде роз’яснено про "зміни в системі, які мають відбутися не в обличчях, а саме в тому, що люди повинні донести, і куди люди повинні спрямувати владу для того, щоби не було більше відхилень".

"І щоби реалізувати право українця жити так, як відчуває автентично його душа", – зазначила Савченко.

Говорячи про ці зміни, представник експертної групи "Народний суверенітет" Теодор Дяків, зокрема, зазначив, що "теперішню представницьку демократію ми хочемо замінити контрольованою представницькою демократією".

"І побудувати в Україні устрій, який відповідає децентралізованій унітарній республіці. Щоби не було ніяких сумнівів, натяків чи припущень щодо федералізму або чогось подібного", – сказав він.

Дяків додав, що цей "спільний проект" стосується зміни політичної системи.

"Тобто, зміни характеру інститутів держави й суспільства – ключових інститутів, яких ми визначили шість", – зазначив він і пояснив, що це місцеве самоврядування, виборча, судова і правоохоронна системи – інститути держави, а також реалізація праці в економіці та функціонування власності – інститути суспільства.

Водночас Савченко зазначила, що "ми маємо державу над суспільством і чиновника над людиною".

"Якщо цю систему перевернути, ми матимемо той правильний розвиток держави, у якому буде комфортно жити кожній людині", – сказала вона.

Своєю чергою, сотник 26-ої сотні самооборони Майдану, отаман ГО "Українське козацьке військо" (м. Київ) Назар Мухачов зазначив, що "система" – це сукупність усіх державних інститутів та інститутів суспільства, і механізмів взаємодії між ними.

"Суть зводиться до того, що в даний момент часу український народ не має впливу на ці інститути, і не має впливу на взаємодію між ними. Фактично, те, що ми маємо, – це наслідки відсутності такого впливу", – сказав він.

Так, вважає Мухачов, їхня концепція змін у шести інститутах держави й суспільства – це "фундамент нової України майбутнього", а зміни в інших сферах також необхідні, але є похідними.

Він також пояснив, що первинним напрямом діяльності платформи наразі є збір експертів із різних сфер, які здатні "сформувати чітку візію України майбутнього й показати, що ми насправді будуємо".

"Другий напрям діяльності – Народний трибунал України – це інструмент народного очищення", – сказав Мухачов і пояснив, що йдеться про очищення влади та притягнення злочинців до відповідальності.

Окрім того, за його словами, йдеться і про "вільний козацький університет" – просвітницький напрям діяльності, у рамках чого відбуватимуться лекції та презентації їхніх ідеологічних концепцій. Також ідеться про інформаційно-медійний напрям роботи.

Савченко наголосила, що більше ніколи не повірить "жодній політичній партії, яка говоритиме, що "ми знову прийдемо, у нас нове бачення, ми все зробимо, повірте нам ще раз".

"Я не вірю жодній більше політичній партії, яка буде розповідати, що "ми виведемо вас із кризи, ми змінимо економічну систему, ще що-небудь", – сказала вона.

Депутат додала: "Щоби не чути перебріхувань, звідки гроші, бо кожен політичний проект має фінансуватися, і "хто фінансує Савченко", – ніхто мене не фінансує. Але є люди, які питають: "Як ми можемо вам допомогти?". У нас є два відкритих фонди: один зареєстровано на мене, який відкрила ще моя сестра, коли я перебувала у в’язниці, другий фонд відкритий на громадську організацію… Ці рахунки залишаються для наповнення". Вона нагадала, що презентація мала відбутися в Києві, але її було перенесено до Львова через хворобу Дяківа.

Як вже повідомлялося, розвивати власний політичний проект Надії Савченко допомагатимуть молодий київський математик Назар Мухачов і львівський підприємець Теодор Дяків. Мухачов Назар Володимирович у тексті повідомлення поданий як "сотник 26-ї сотні Самооборони Майдану, отаман ГО "Українське козацьке Військо" (Київ)", водночас ставлення до нього як до майданівського сотника у середовищі активних учасників Революції Гідності склалося неоднозначне. Про молодого чоловіка також відомо, що він має вищу математичну ("Мех-мат" Університету імені Тараса Шевченка) й правничу (Київський університет внутрішніх справ) освіту, якийсь час працював у страховій компанії й навіть займався репетиторством. Участі у бойових діях не брав.

Дяків Теодор Олексійович, 1957 року народження, раніше був депутатом Львівської обласної ради (2006-2010). Перед цим активно займався наукою у Львівській політехніці, бізнесом та захистом прав підприємців. 1997-2006 роки - член партії "Реформи і порядок" (ПРП). До облради пройшов за списком БЮТ.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за виключення нардепа Надії Савченко з української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи. До цього Савченко провела зустріч з ватажками угруповань "ДНР" і "ЛНР".

Після цього народний депутат Ганна Гопко заявила, що після виключення Савченко з делегації ПАРЄ представляти Україну замість неї буде Борислав Береза.

facebook

Посилання по темі:


Україну в ПАРЄ замість Савченко представлятиме Борислав Береза
// NEWSru.ua // Україна // 22 грудня 2016 р.


Комітет нацбезпеки ухвалив рішення про виключення Савченко зі своїх лав
// NEWSru.ua // Україна // 22 грудня 2016 р.


Савченко прокоментувала своє виключення з делегації в ПАРЄ: роботи вистачить, за це не переймаюся
// NEWSru.ua // Україна // 22 грудня 2016 р.


Рада схвалила виключення Савченко з української делегації в ПАРЄ
// NEWSru.ua // Україна // 22 грудня 2016 р.


Українська делегація ПАРЄ поповнилася Новинським. Заліщук, Найєма - виключили. На черзі - Савченко
// NEWSru.ua // Україна // 21 грудня 2016 р.


Комітет ВРУ з питань євроінтеграції може розглянути питання щодо перебування Савченко в делегації ПАРЄ
// NEWSru.ua // Україна // 21 грудня 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 20:42
У Дніпрі відкрили внутрішню експозицію першого в Україні Музею АТО
// Культура


]]>
]]>
Понеділок, 23 cічня 2017 р.  

Остання новина – 20:42


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017