]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Світ // Вівторок, 2 лютого 2016 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

З метою протидії "п'ятій колоні" у Бєларусі утворено спортивно-патріотичний клуб "Ваяр"

час публікації: 2 лютого 2016 р., 20:26
останнє оновлення: 2 лютого 2016 р., 20:28
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

За підтримки націонал-демократів з "Молодого фронту" (бєл. "Малады Фронт") у Республіці Білорусь з'явився спортивно-патріотичний клуб (СПК) "Ваяр", повідомляє InformNapalm.

За словами лідера "Молодого Фронту" Зьміцера Дашкєвича, рух створено для протидії прокремлівській "п'ятій колоні", а також для безпосередньої підготовки патріотів країни на випадок можливої ​​окупації з боку Росії.

"П'ятої колоною" бєларуські праві називають "чорносотенні" пропутінські монархічні осередки російських націоналістів, які діють на території країни: представництво "Россотрудничество", інформаційно-аналітичний портал "Імперія", військово-патріотичний клуб "Казачій спас", співтовариство "Антимайдан", міжнародний рух "Інтернаціональна Росія", "Євразійський громадянський союз", "Російське культурно-просвітницьке товариство", "Русь молода", "Російський дім", десятки православних військово-патріотичних клубів та інші.

Повний їхній перелік, який було складено "МФ", є доступним за цим посиланням.

"Такі ініціативи, як "Ваяр", збір коштів для бєларусів, які воюють в зоні АТО на боці України, акції солідарності з Україною, постійно зростаючий вплив бєларуських націоналістів - розривають шаблон російським шовіністам, які донедавна були впевнені, що у Бєларусі їм чиститимуть чоботи, але зараз вони чудово усвідомлюють, що замість взуттєвої щітки в руках багатьох буде автомат", - резюмує Дашкевич.

"Проблем [з владою] немає й не має бути. Ми не займаємося контрполіцейською діяльністю. Це спорт, ми граємо у страйкбол. Інших заходів наразі не було. Фактично, це національний гурток для людей, котрі бажають активно проводити час", - говорить Мікалай Дземідзєнка.

Нагадаємо, у листопаді українське громадянство отримав бєларуський дисидент, активний учасник АТО у складі добровольчого батальйону "ОУН" Василь Парфенков.

З українського боку у бойових діях проти російсько-терористичних військ бере участь кілька десятків осіб, переважно з-поміж тих, хто переслідується на території Бєларусі як активний учасник антилукашенківського підпілля.

Варто зауважити, що другим загиблим під час Революції Гідності був політичний біженець з Бєларусі, активіст УНА-УНСО Михайло Жизневський (псевдо "Локі").

Хлопець у 17-річному віці змушений був тікати до Києва через репресії у себе на Батьківщині, у сусідньому бєларуському обласному центрі Гомелі.

22 січня 2014 року, коли йому було 25-ть, від пострілу снайпера з правоохоронних органів він загинув на вулиці Грушевського.

facebook

Посилання по темі:


ГПУ не встановила, хто вбив Нігояна і Жизневського, але знає координатора "тітушок"
// NEWSru.ua // Україна // 18 листопада 2015 р.


У Бєларусі активістам, які прийшли вшанувати пам’ять Жизневського, дали від 10 до 15 діб арешту
// NEWSru.ua // Світ // 23 cічня 2015 р.


Порошенко нагородив Орденом Героїв Небесної Сотні трьох іноземців, які загинули в Україні під час Революції гідності
// NEWSru.ua // Україна // 28 листопада 2014 р.


На Майдані встановили пам’ятник загиблому активісту з Бєларусі Михайлові Жизневському
// NEWSru.ua // Україна // 27 листопада 2014 р.


Бєларуська опозиція просить Порошенка зробити Жизневського Героєм України: вдома його вважають нацистом
// NEWSru.ua // Україна // 26 листопада 2014 р.Остання новина NEWSru.ua – 20:42
У Дніпрі відкрили внутрішню експозицію першого в Україні Музею АТО
// Культура


]]>
]]>
Понеділок, 23 cічня 2017 р.  

Остання новина – 20:42


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017