]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Світ // Середа, 11 cічня 2017 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Польський Сейм не може розпочати роботу: влада й опозиція досі не домовилися

час публікації: 11 cічня 2017 р., 15:05
останнє оновлення: 11 cічня 2017 р., 15:22
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Представники польської влади й опозиції й надалі не можуть розв’язати парламентську кризу, що дасть можливість розблокувати роботу Сейму.

Депутати нижньої палати польського парламенту в середу, 11 січня, мають зібратися на перше після свят засідання, але його початок затримується через відсутність компромісу між сторонами, передає кореспондент Укрінформу в РП.

Вранці лідер найбільшої опозиційної партії "Громадянська платформа" (РО) Гжегож Схетина запропонував перенести засідання на тиждень – до 18 січня, і за цей час спробувати вирішити проблемні питання між сторонами. РО також запропонувала проект резолюції щодо виходу з парламентської кризи. Нею, зокрема, передбачається повернутися до третього читання закону про бюджет на 2017 рік, який, на думку опозиції, правляча партія "Право і Справедливість" (PiS) прийняла 16 грудня минулого року поза сесійною залою з порушенням регламенту, зокрема за відсутності кворуму. На переконання РО, ця пропозиція є оптимальним варіантом на вихід з патової ситуації. У разі відсутності консенсусу опозиційна партія не виключає подальшого блокування трибуни сесійної зали.

За перенесення засідання на пізніший термін виступають й кілька інших парламентських опозиційних сил, зокрема Сучасна (.N) і Польська селянська партія (PSL).

Водночас урядова PiS наполягає на тому, що голосування у колонній залі Сейму 16 грудня за закон про бюджет на цей рік відбулося у відповідності до закону і не бачить можливості перегляду цього голосування.

Відтак, на відміну від опозиції, яка вважає, що зараз має відбуватися продовження минулорічного 33-го засідання Сейму, влада наполягає, що 11 січня має розпочатися нове, 34-те засідання нижньої палати парламенту.

Засідання Сейму за графіком мало розпочатися о 13-й годині (за київським часом), але за останньою інформацією його перенесено на 15-ту годину. Зараз між сторонами відбуваються інтенсивні консультації.

Нагадаємо, парламентська криза в Польщі виникла 16 грудня минулого року, коли маршалок Сейму Марек Кухцінський виключив з роботи Сейму депутата РО Міхала Щербу, який виступав з трибуни, зокрема і проти планів канцелярії Сейму обмежити доступ для журналістів до зали засідань парламенту. За свого колегу заступилися інші опозиційні депутати, які заблокували трибуну, а згодом і президію Сейму. Відтак маршалок Сейму розпорядився продовжити засідання Сейму у колонній залі, де силами депутатів PiS та кількох депутатів інших сил руками проголосовано за закон про бюджет на поточний рік. Опозиція визнає ці голосування незаконними, оскільки у сесійній залі, за їхніми словами, не було кворуму. Крім того, охоронці парламенту нібито не впускали опозиційних депутатів до цієї зали під час голосування.

Криза у парламенті викликала суспільні протести у Польщі, блокування парламенту прихильниками опозиції і багатотисячні мітинги упродовж кількох днів. Утім, перед католицьким Різдвом протести вщухли, але опозиційні депутати на ротаційній основі увесь час залишалися у сесійній залі, блокуючи трибуну Сейму.

Маршалок Сейму Кухцінський поки що відмовився змінювати правила доступу журналістів до парламенту проведення широких консультацій з представниками ЗМІ.

facebook

Посилання по темі:


Влада Польщі обіцяє не витягувати опозицію з зали засідань силоміць
// NEWSru.ua // Світ // 23 грудня 2016 р.


Польська опозиція має намір блокувати Сейм усі свята
// NEWSru.ua // Світ // 22 грудня 2016 р.


Опозиція в Польщі вимагає відставки маршалка Сейму. У Варшаві відбулася демонстрація на підтримку влади
// NEWSru.ua // Світ // 19 грудня 2016 р.


Польська опозиція зібрала кількатисячний мітинг біля КС, прихильники влади збираються під президентським палацом
// NEWSru.ua // Світ // 18 грудня 2016 р.


Польська опозиція не виключає дострокових виборів
// NEWSru.ua // Світ // 17 грудня 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 19:02
Бойовики продовжують обстріли на всіх напрямках, одного військового поранено
// Україна


]]>
]]>
Понеділок, 16 cічня 2017 р.  

Остання новина – 19:02


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017