]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Світ // Четвер, 12 травня 2011 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Шість обвинувачених в участі в безладах в Мінську отримали по кілька років колонії

час публікації: 12 травня 2011 р., 17:09
останнє оновлення: 12 травня 2011 р., 18:18
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Суд Московського району Мінська визнав доведеною провину шістьох обвинувачених в участі в масових заворушеннях 19 грудня 2010 і засудив їх до позбавлення волі на строк від трьох до 3,5 років.

Суд призначив покарання Володимиру Лобанову у вигляді позбавлення волі строком на три роки, Олегу Федоркевичу - 3,5 року, Дмитру Дороніну - 3,5 року, Сергію Казакову - три роки, Віталію Мацукевичу - три роки, Євгену Секрету - три роки з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

Засуджені можуть оскаржити дане рішення у вищій судовій інстанції, передає "Інтерфакс-Україна".

Представник звинувачення заявив, що провину підсудних доведено показаннями свідків, представленими суду відеоматеріалами і кваліфікується за ст. 293 - "масові заворушення". Прокурор зазначив, що обвинувачені організовано брали участь у масових заворушеннях та їхні дії були спрямовані на нанесення фізичної та матеріальної шкоди. Він також просив суд кваліфікувати дії обвинувачених як тяжкі злочини.

У свою чергу адвокати обвинувачених просили виправдати своїх підзахисних. "Дії учасників акції не можуть бути кваліфіковані як масові заворушення, оскільки таких заворушень не було", - заявила одна з адвокатів.

"Також не було збройного опору представникам влади, тому що зброї там не було, - додала інший захисник.

Таким чином, у справі "19 грудня" до теперішнього часу вже засуджені 20 осіб. Раніше громадяни Росії Артем Бреус і Іван Гапонов було засуджено до штрафу в розмірі 300 базових величин (близько 3,5 тис дол - ред.) кожен.

Прес-секретар екс-кандидата Андрія Санникова Олександр Отрощенко отримав чотири роки позбавлення волі у виправній установі посиленого режиму. Також до чотирьох років засуджено опозиціонера Василь Парфенков, Алесь Киркевич і Павло Виноградов. Дмитро Новік та активіст руху "За свободу" Микита Лиховид отримали по 3,5 року позбавлення волі.

Олександр Молчанов, Дмитро Дрозд, Андрій Протасеня і Володимир Хомиченко отримали по три роки. Дмитро Бондаренко - довірена особа екс-кандидата в президенти Андрія Санникова, засуджений до двох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму. Дмитро Медвєдь засуджений до трьох років обмеження волі без направлення до установи відкритого типу.

У районних судах Мінська тривають судові процеси за обвинуваченням у масових заворушеннях. У суді Ленінського району Мінська розглядається кримінальна справа екс-кандидатів у президенти Миколи Статкевич і Дмитра Усса, які звинувачуються за ч.1 ст.293 КК Бєларусі (організація масових безладів), їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від п'яти до 15 років. У цей час Усс перебуває під підпискою про невиїзд, Статкевич утримується в СІЗО КДБ.

За цією ж статтею звинувачується екс-кандидат у президенти Андрій Санніков, справу якого в ці дні розглядає суд Партизанського району.

Разом з екс-кандидатами Статкевич і Уссом судять ще кількох людей, обвинувачених у масових заворушеннях. Серед них екс-міліціонер Олександр Класковський, який звинувачується за ч.1 та ч.2 ст.293 КК - "Масові заворушення", ст.369 - "Образа представника влади" і ст.382 - "Самовільне присвоєння звання або влади посадової особи".

Крім того, в суді Заводського району бєларуської столиці розглядається кримінальна справа відносно Ірини Халіп - журналістки і дружини екс-кандидата Саннікова. Разом з нею по даній кримінальній справі також проходять співголова партії "Бєларуська християнська демократія" Павло Северинець та голова виборчого штабу екс-кандидата Статкевич Сергій Марцель. Вони звинувачуються за ч. 1 ст. 342 КК Бєларусі (участь у діях або організація дій, що порушують громадський порядок). Северинець і Марцель перебувають під вартою, Халіп - під домашнім арештом. Максимальне покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк до трьох років.

За цією ж статтею проходять екс-кандидати в президенти Володимир Некляєв і Віталій Римашевський, кримінальну справу яких в даний час розглядається в суді Фрунзенського району Мінська.

Раніше суд Жовтневого району Мінська визнав Дмитра Дрозда, Олеся Киркевича, Павла Виноградова, Андрія Протасеню і Володимира Хоміченка винними в участі у масових заворушеннях у Мінську 19 грудня 2010 року і засудив їх до позбавлення волі на термін від 3 до 4 років у колонії посиленого режиму.

Зокрема, Киркевичу і Виноградову суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі на термін 4 роки в колонії посиленого режиму, інших засуджено до трьох років з відбуванням покарання в колонії посиленого режиму.

facebook

Посилання по темі:


П'ятьох учасників безладів у Мінську засудили до 3-4 років в'язниці
// NEWSru.ua // Світ // 5 травня 2011 р.


У Мінську починається суд над екс-кандидатами у президенти. Їм загрожує до 3 років ув'язнення
// NEWSru.ua // Світ // 5 травня 2011 р.


У Мінську розпочався суд над екс-кандидатом у президенти Бєларусі Санніковим
// NEWSru.ua // Світ // 27 квітня 2011 р.


Двом екс-кандидатам в президенти Бєларусі пом'якшили звинувачення
// NEWSru.ua // Світ // 30 березня 2011 р.


Екс-кандидат у президенти Бєларусі попросив притулку в Чехії. Двом опозиціонерам загрожує до 15 років
// NEWSru.ua // Світ // 18 березня 2011 р.Остання новина NEWSru.ua – 21:01
У Маріуполі двоє військових потрапили у ДТП, один загинув, другий - у важкому стані
// Україна


]]>
]]>
Субота, 21 cічня 2017 р.  

Остання новина – 21:01


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017