]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Світ // Субота, 17 грудня 2016 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Польська опозиція не виключає дострокових виборів

час публікації: 17 грудня 2016 р., 20:41
останнє оновлення: 17 грудня 2016 р., 21:16
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Польська опозиція буде блокувати трибуну і президію Сейму мінімум до 20 грудня. У той же час опозиційні сили готують документи в прокуратуру про скоєння владною коаліцією злочину (підозра на відсутність кворуму) та в разі продовження патової ситуації не виключають необхідності дострокових парламентських виборів. Про це інформує "Укрінформ".

Дуда готовий виступити посередником між владою і опозицією
У Польщі тривають акції протесту, в МВС назвали їх "спробою незаконного захоплення влади"
У Варшаві Качинського заблокували в будівлі парламенту, поліція застосувала сльозогінний газ

"Ми прийняли рішення, що залишаємося в залі засідань до вівторка (20 грудня - ред.). Після того, що сталося вчора, після викидання ЗМІ (парламенту - ред.), Була спроба також викинути і депутатів. Ми там залишимося", - заявив після засідання керівництва найбільшої опозиційної партії "Громадянська платформа" (ГП) її лідер Гжегож Схетина.

За його словами, в залі постійно перебуває кілька десятків депутатів.

Він підкреслив, що перенесення правлячою партією "Право і Справедливість" (PiS) засідання в колонний зал парламенту був незаконним.

Лідер іншої опозиційної партії "Сучасна" (.N) Ришард Петру висловив думку, що в разі погіршення ситуації в суспільстві в зв'язку з кризою парламенті необхідними можуть стати дострокові парламентські вибори.

За його словами, якщо політики PiS хочуть приймати рішення самостійно, без інших партій, то їм тоді варто проводити засідання парламенту в своєму партійному офісі у Варшаві. "Але це не має нічого спільного з демократією", - додав він.

Петру підкреслив, що його партія вважає парламентське засідання незавершеним і воно повинно тривати.

"А якщо його не буде, то ми і надалі будемо блокувати трибуну, а тоді станеться параліч держави, оскільки не можна погоджуватися, щоб PiS засідав сам з собою", - заявив лідер "Сучасна".

Ця опозиційна партія готує заяву в прокуратуру у зв'язку з підозрою в скоєнні злочину маршалом Сейму Мареком Кухціньскім. Як підкреслюють в "Сучасна", Кухціньскій міг сказати неправду, коли говорив про кворум при голосуванні його однопартійцями руками в колонній залі парламенту.

Депутати правлячої PiS відкидають звинувачення, наголошуючи, що під час голосування в колонній залі було 236 депутатів, а потім був кворум і дотримані всі процедури регламенту. Під час цього голосування депутати PiS взяли, зокрема, бюджет на 2017 рік і закон про позбавлення повноважень і зниження пенсій для колишніх функціонерів комуністичних спецслужб.

О 21:00 (за київським часом) глава польського уряду Беата Шидло виступить з телезверненням до польського народу.

Дуда готовий виступити посередником між владою і опозицією

Президент Польщі Анджей Дуда запропонував своє посередництво у врегулюванні конфлікту між владою і опозицією.

Про це йдеться в заяві глави держави, поширеному його прес-службою.

"Із занепокоєнням і тривогою я спостерігав вчора за подіями в польському Сеймі. Я хотів би закликати всі сторони втихомирити емоції, щоб робота в парламенті відбувалася без перешкод, цивілізовано і з належною повагою", - підкреслив президент.

Він додав, що прекрасно розуміє важливість доступу громадськості до публічної інформації та стурбованості з боку представників ЗМІ. У той же час Дуда також розуміє дії маршалка Сейму РП Марека Кухцінского, який хоче "забезпечити журналістам відповідний комфорт для роботи".

"На моє переконання, будь-які зміни повинні втілюватися після консультацій з представниками зацікавлених ЗМІ, щоб не створювалося враження, що обмежуються можливості висвітлення роботи парламенту", - підкреслив Дуда.

Він також висловив жаль з приводу того, що частина опозиції скористалася складною ситуацією як приводом перешкодити вчорашнього засідання парламенту.

"Ми були свідками поведінки, яке складно визнати гідним парламентаріїв", - констатував президент РП.

Дуда наголосив, що як глава держави він "готовий до посередництва у цій справі".

В знак підтримки польських ЗМІ, яким планують обмежити доступ до залу засідань Сейму, політики трьох опозиційних партій ("Громадянська платформа", "Сучасна", Польська селянська партія) вчора заблокували трибуну і президію. Лідер PiS Ярослав Качинський назвав дії опозиції "хуліганством". Отже, голосування за законопроекти, в тому числі за бюджет на 2017 рік, було перенесено в інше приміщення. Опозиція визнає ці голосування нелегітимними, оскільки вони проводилися за відсутності кворуму, і готує відповідне подання до прокуратури.

У Варшаві та інших містах тривають протести проти дій влади щодо обмеження свободи ЗМІ.

facebook

Посилання по темі:


Сейм Польщі відмовився розглядати скандальний законопроект про "український націоналізм"
// NEWSru.ua // Світ // 15 грудня 2016 р.


Клімкін дав оцінку подіям у Перемишлі: "загрозливого сплеску" немає
// NEWSru.ua // Україна // 13 грудня 2016 р.


У Перемишлі на марші кричали "Смерть українцям". Україна попросить розслідувати інцидент
// NEWSru.ua // Україна // 12 грудня 2016 р.


Партія Качинського обіцяє встановити причини Смоленської катастрофи, "офіційна інформація була примітивною брехнею"
// NEWSru.ua // Світ // 11 грудня 2016 р.


Поляки протестують проти освітньої реформи
// NEWSru.ua // Світ // 19 листопада 2016 р.


Польська влада відмежувалася від маршу, під час якого спалено український прапор. ЗМІ: паліїв побито
// NEWSru.ua // Україна // 14 листопада 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 21:10
З 2018 року окупанти змусять кримчан платити податки на землю і нерухомість
// Україна


]]>
]]>
Понеділок, 23 cічня 2017 р.  

Остання новина – 21:10


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017